Linki

Portal Innowacji

Instytut Energetyki Odnawialnej

Odnawialne Źródła Energii Opolszczyzny

Biogazownie

Kierunki rozwoju biogazowni rolniczych w Polsce w latach 2010-2013

Pobierz plik PDF

Pobierz dokument PDF

Polecamy

Książka-podręcznik
Ryszard Tytko
"Odnawialne źródła energii"

Kontakt z autorem:
e-mail biuro@ekonergiaopolszczyzny.pl
tel. 852 635 885

Naszą witrynę przegląda teraz  22 gości 

Energia idzie z ziemi

   Energia geotermalna to dziś jeden z najpopularniejszych sposobów wykorzystania alternatywnych źródeł energii. Ceni się ją wyżej niż energię wiatrową czy słoneczną, których wydajność ocenia się zaledwie na 20 do 35 proc. Wydajność energii geotermalnej wynosi aż 70 proc.
   Źródłem energii geotermalnej jest jądro skorupy ziemskiej, w którym panuje temperatura od 4000 do 5000 stopni C. W sprzyjających warunkach powstają złoża geotermalne. To nagromadzone ciepło. By jednak eksploatacja złóż termalnych była opłacalna, nie mogą znajdować się na większej głębokości niż 3 do 4 kilometrów pod ziemią. Z reguły właśnie na taką głębokość wykonuje się otwory wiertnicze.

Więcej…

 

Geotermia opłacalna ekonomicznie

   Podziemne źródła geotermalne znane są od tysięcy lat. Wykorzystywali je starożytni Japończycy, Chińczycy, Rzymianie, Etruskowie. W średniowieczu francuskie miasta miały system rozprowadzania geotermalnego płynu o temperaturze 80 °C dla celów domowych.
   Natomiast w 1923 roku w amerykańskiej Kalifornii po raz pierwszy wyprodukowano energię elektryczną przy użyciu generatora o mocy 250 kW napędzanego energią geotermalną. W latach 50. XX wieku ponownie wzrosło zainteresowanie tym rodzajem energii.

Więcej…

 

Pierwsze apartamenty z geotermą w Polsce

Na warszawskiej Ochocie powstaje pierwszy w Polsce zespół apartamentów, do których dostarczana będzie energia wyprodukowana z wykorzystaniem technologii geotermalnych. Szczegóły tego interesującego projektu i informacje na ten temat znajdują się na stronie www.przyparku14.pl

Więcej…

W Europie ogrzewają szklarnie i lotniska

   Spośród wszystkich kontynentów Europa znajduje się na drugim miejscu pod względem wykorzystania energii geotermalnej. Eksploatuje się ją bezpośrednio w 33 krajach.
   Stary Kontynent wyprzedza tylko Azja. Ciepłownie geotermalne pracują już w Islandii, Grecji, Włoszech, Turcji, Niemczech i Austrii. Potencjalne obszary, na których można produkować ten rodzaj energii, występują na północno- zachodnim i środkowo-zachodnim wybrzeżu Włoch, w zachodniej Turcji oraz w niektórych rejonach Portugalii, Hiszpanii, Francji i Niemiec.

Więcej…

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 

designed by :: K&C